Hasta Öyküler ve Kulağakaçan

Varsayalım güneş batıyor, sene bilmem kaç. Üç masalı bir meyhane var ileride… Hasta Öyküler ve Kulağakaçan, biri Yaşar Nabi Nayır Ödülü almış iki öykü destesini birleştiriyor.

Responsive image
YAZAR
Gökçe Bezirgan
DOSYA BOYUTU
7,31 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9789750517747

Bir Hasta Öyküler ve Kulağakaçan kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Hasta Öyküler ve Kulağakaçan kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Gökçe Bezirgan tarafından yazılmıştır.


Bir kızım var. Annemin beni çok sevdiği gibi seviyorum onu. Herkesten, her şeyden koruyup kolluyorum. Babası kim bilmiyorum. Bilmem ne teyze biliyor. Ama bilmemek daha iyi... Kızımın saçları çok güzel. Sokakta çocuklar saçlarını çekiyor. Telleri birbirine dolanıyor. Önüme oturtup tarıyorum; acıtmadan. Diplerinden deniz kokusu yayılıyor... Varsayalım güneş batıyor, sene bilmem kaç. Üç masalı bir meyhane var ileride… Rüzgâr, sokağın dar girişinde kalakalmış. Sokaktan çocuk sesleri geliyor, cızırtıları evlere doluyor. Korna sesleri, uzun kısa. Güveler şehri istila ediyor. Kırt kırt. Bütün elbiselerin potu var. Kırt kırt. Herkes kendi kuyusunda kayboluyor, kendi kuyusundan zuhur ediyor. Gökçe Bezirgan, ince bir koyuluk anlatıyor, sızım sızım. Kader varsa eğer acıdan besleniyor muhakkak. Hasta Öyküler ve Kulağakaçan, biri Yaşar Nabi Nayır Ödülü almış iki öykü destesini birleştiriyor. Kaderi anlamak için masumiyet gerekiyor. (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 139Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: İletişim Yayıncılık 


Şu sayfadan göstermeyi başlat: Download "GÖKÇE BEZİRGAN Hasta Öyküler ve Kulağakaçan". Kurtuluş Kâhin Seher Kaçıyor Madam Silva nın Helvası Kulağakaçan Kırt Kırt Deli Bir Şehir...137.